• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Szkolenie z obsługi systemów zdrowotnych

Na 20 sierpnia na godz. 11.00 w sali obrad Rady Powiatu Lęborskiego w Starostwie w Lęborku (ul. Czołgistów 5) zaplanowano szkolenie z zakresu e-recept, e-skierowań oraz IKP (Internetowego Konta Pacjenta).

Szkolenie przeprowadzą specjaliści z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia. Zajęcia przeprowadzane są bezpłatnie i skierowane głównie do lekarzy, pielęgniarek oraz osób odpowiedzialnych za techniczną i informatyczną obsługę podmiotu leczniczego.
W trakcie spotkania będzie możliwe potwierdzenie Profilu Zaufanego, umożliwiającego korzystanie z wielu usług administracji, w tym Internetowego Konta Pacjenta. Wniosek o Profil Zaufany można złożyć korzystając z formularza na stronie https://pz.gov.pl/pz/register.
Z możliwości bezpłatnego szkolenia warto skorzystać ponieważ do końca br. podmioty lecznicze mają obowiązek podłączenia się do systemu SI, co warunkuje art. 56 ustawy z dn. 28.04.2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia. Od stycznia 2020 r. wszystkie recepty będą wystawiane tylko w formie elektronicznej.