TAK – w nastroju jesiennej zadumy

Utworzono: 19-11-2023

„Jesienny Salon Wystawowy” – to wydarzenie przygotowane przez Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury. Cykliczne wernisaże odbywają się w gościnnych salach Młodzieżowego Domu Kultury.

W klimat sprzyjający kontemplacji sztuki malarskiej, uczestników muzycznie wprowadziły Oliwia Stromska i Natalia Czaja przy wsparciu Sylwestra Kustusza. – Każdy obraz ma za sobą pociągnięcie pędzla, każdy dobór koloru to wyraz emocji artystów – mówiła rozpoczynając wernisaż Aldona Lis-Wołoszyk, prezes Stowarzyszenia „TAK” – Warto przyjrzeć się każdemu z elementów tych obrazów, bo każdy z nich pełni swoją rolę w ogólnym odbiorze dzieła.
Ogółem kilkadziesiąt prac wystawiło 15 artystów, w tym 4 malarki młodego pokolenia, co wpisuje się w niezmiennie realizowaną politykę stowarzyszenia, zachęcania do udziału w kulturotwórczych realizacjach młodzieży i dzieci. Wśród obecnych na wernisażu były członkinie poprzednich władz stowarzyszenia: była prezes Halina Krzewniak i była wiceprezes Alina Walkusz, które również prezentowały swoje artystyczne dokonania. Artystów odwiedzili również przedstawiciele lokalnych samorządów. Powiat reprezentowała starosta Alicja Zajączkowska, miasto – zastępca burmistrza Teresa Ossowska-Szara. – Bardzo się cieszę, że kontynuujecie to, co wszyscy lubimy, że ta tradycja dzielenia się talentem kwitnie, rozwija się i za to bardzo dziękuję – mówiła starosta Alicja Zajączkowska.
Podziękowania za doskonałą współpracę ze stowarzyszeniem otrzymały również: Teresa Szczepańska – dyrektor MDK i Katarzyna Dułak z MDK za pomoc w organizacji wydarzeń przygotowywanych przez stowarzyszenie.