„Taneczne Rytmy” – zawody taneczne – finał

Utworzono: 04-06-2021

„Taneczne Rytmy” zagościły w Łebie. W tegorocznej V edycji imprezy udział wzięło blisko tysiąc tancerek i tancerzy prezentujących różne formy i style taneczne.

Ogromne zainteresowanie udziałem w zawodach potwierdza, że impreza na trwałe wpisała się w taneczne wydarzenia uznanej wysokiej rangi w regionie. Dwudniowa impreza odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie. Podobnie jak w poprzednich edycjach, organizatorem tegorocznej, było Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca Nowoczesnego. W zawodach Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych zaprezentowali się tancerze w takich stylach tanecznych, jak freestyle, taniec współczesny, inne formy tańca, taniec klasyczny, show dance, jazz dance i cheerleaders. W drugim dniu imprezy królował hip-hop. W IX Ogólnopolskich Zawodach Tańca Hip – Hop rywalizowali tancerze specjalizujący się w hip-hopie, house, dancehallu, poppingu i bboyingu,
Występy oceniało profesjonalne jury w składzie: Anna Gołębiewska z Gdańska, Piotr "SYPI" Sypniewski i Wojtek "WoCo" Krawczuk z Kielc.

W trakcie dwudniowych zmagań na parkiecie wystąpiło około 1000 tancerzy z Bydgoszczy, Chojnic, Darłowa, Dębogórza, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Kołobrzegu, Koszalina, Lęborka, Pruszcza Gdańskiego, Radomia, Redy, Rumii, Sławna, Stężycy, Świdwina, Torunia i Wejherowa.

Zgromadzoną publiczność zachwyciły ciekawe układy choreograficzne, wysoki poziom umiejętności tanecznych zawodników oraz piękne stroje. Kady uczestnik zawodów otrzymał dyplom, najlepsi soliści i duety medale, a najlepsze mini formacje i formacje puchary.

Zawody były współfinansowane ze środków finansowych Powiatu Lęborskiego i Gminy Miejskiej Łeba.

„Taneczne Rytmy” – zawody