Turniej pod dyktando Aniołów

Utworzono: 23-01-2023

Anioły Garczegorze zdominowały sobotni Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego. Zespół wygrał wszystkie 6 meczów, 24-krotnie trafiając do bramki przeciwników. Piłkarze spotkali się w hali przy SP7 już po raz 22.

Do rywalizacji stanęło 10 drużyn: „Anioły” Garczegorze, „Zenit” Redkowice, „Chrobry” Charbrowo, „Jaro” Dachy, „Latarnik” Choczewo, „Leśnik” Cewice, „Start” Łebień, „Dąbrówka” - Linia, „Starostwo” Lębork i „Zadymiarze”  Lębork, które podzielono na dwie grupy eliminacyjne. Grano systemem "każdy z każdym".

Po rundzie eliminacyjnej, z grupy A do półfinału  z pierwszego miejsca weszły „Anioły” a z drugiego piłkarze „Chrobrego”. W grupie B faworytem okazał się „Leśnik” przed „Zadymiarzami”. Wymienieni rywalizowali o miejsca I-IV. Pozostali sklasyfikowani zostali na miejscach V-X według zdobyczy punktowej po grach eliminacyjnych.

W pierwszym półfinale „Anioły” pokonały „Zadymiarzy” 3-0 po dwóch bramkach Błażeja Tomasiewicza i jednej Rusłana Pankratowa. Drugi półfinał był bardziej zacięty. Faworytem była drużyna z Leśnic, która przebojem wygrała grupę B z kompletem zwycięstw. W tym emocjonującym pojedynku strzelono tylko jednego gola, który zadecydował o wejściu do finału. Szczęśliwego dla „Chrobrego” gola strzelił Marcin Kołodziejczyk.

W małym finale - meczu o III miejsce „czarnym koniem” rozgrywki okazała się ekipa „Zadymiarzy” pokonując „Leśnika” 3-2.  Piłkarze z Cewic gonili wynik ale zabrakło czasu i sił. Bramki dla zwycięzców strzelili: Patryk Szarkiel, Maciej Wierzbowski i Szymon Kmita. Dla pokonanych Patryk Czaja i Radosław Szmuda.

W głównym finale, czyli walce o pierwsze miejsce „Anioły” starły się z „Chrobrym”. Prowadzenie Aniołom już na początku meczu zapewnił Rusłan Pankratow. Dalsze bramki strzelili: Artur Wojach dwie i Artur Narewski jedną. Honorowego gola dla „Chrobrego” strzelił Krystian Czerwionka. Ostateczny wynik finału 4-1 dla „Aniołów” Garczegorze.

Piłkarze „Aniołów” zgarnęli również trofea indywidualne. Najlepszym strzelcem – snajperem turnieju został Błażej Tomasiewicz z dorobkiem 7 goli, zaś najskuteczniejszym bramkarzem został Mateusz Meyer. „Anioły” zostały również docenione przez patrona medialnego turnieju - „Dziennik Bałtycki”, w którego imieniu red. Robert Gębuś wręczył puchar dla najlepszej drużyny z powiatu lęborskiego. Drużyną fair-play turnieju została ekipa Starostwa Powiatowego.

Trofea i dyplomy piłkarzom wręczali: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Witold Namyślak – burmistrz Lęborka, Marian Borek – wiceprzewodniczący Rady Powiatu i przewodniczący Powiatowej Rady Sportu, Andrzej Syldatk – współorganizator imprezy. Od początku turnieju drużynom kibicował również Witold Krużycki – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego.

O bezpieczeństwo w przypadku prawdopodobieństwa kontuzji zadbała Iwona Stawarz, zaś komentatorem całości imprezy, jak zawsze umiejętnie podgrzewającym sportowe emocje, był Edward Nagórski.