VII Grand Prix Lęborka w Karate WKF – już za nami

Utworzono: 22-11-2021

Już po raz 7 Klub Karate Shotokan Lębork Cewice Nowa Wieś Lęborska Łeba zorganizował Międzynarodowe Grand Prix Karate WKF. Odbywająca się w minioną sobotę (20.11) impreza przyciągnęła wielu zawodników i niezawodnych kibiców tej dyscypliny sportu.

Z różnych stron Polski do Lęborka zjechało ponad 500 zawodników zrzeszonych w 21 klubach. Impreza tej miary to doskonałe podsumowanie 30-letniego okresu działalności Klubu Karate Shotokan. Nie zabrakło również gości. Medale zwycięzcom wręczali: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski, Witold Namyślak – Burmistrz Miasta Lęborka wraz z sekretarzem – Marianem Kurzydło, Krzysztof Król – zastępca burmistrza Łeby oraz reprezentujący Gminę Nowa Wieś Lęborska – Krzysztof Pruszak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Powiatową Radę Sportu reprezentował jej przewodniczący – radny powiatowy Marian Borek. Oficjalne rozpoczęcie zawodów nastąpiło tuż po godzinie 12. Radości z faktu, że pomimo ciągle obowiązujących obostrzeń przeciwpandemicznych, zawody udało się zorganizować zgodnie z planem, nie kryje sensei Piotr Pobłocki. – Siódma edycja Grand Prix potwierdza, że impreza wrosła mocno zarówno w sportowe tradycje powiatu lęborskiego, jak i znalazła swe stałe miejsce w kalendarzu turniejów karate w Polsce – mów P. Pobłocki – Cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie udziałem w lęborskich zawodach oraz z faktu, że Lębork stał się swego rodzaju platformą wymiany sportowych doświadczeń i miejscem, w którym w turnieju weryfikowane są bieżące umiejętności zawodników.

Fakt, że impreza się nieustannie rozwija to efekt przychylności dla rozwoju sportów walki, kształcących oprócz umiejętności praktycznych, charakter i samodyscyplinę, a także to, że posiada grono wiernych sponsorów, dzięki którym łatwiej udźwignąć finansowy ciężar organizacji imprezy tej rangi. Na zwycięzców czekały puchary, statuetki, medale, bony na sprzęt sportowy i nagrody pieniężne.