• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Wicestarosta z Miss

Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski gościł finalistki wyborów Miss Polski, zwyciężczynie regionalnego etapu konkursu, który odbył się w Lęborku. Agnieszka Choszcz poprzez udział w półfinałach, zakwalifikowała się do krajowego finału Miss Polski.

Półfinały wyborów Miss Polski odbyły się w Świnoujściu. Agnieszka Choszcz zakwalifikowała się do krajowego finału Miss Polski, który odbędzie się w grudniu. Można powiedzieć, że trwa dobra passa finalistek lęborskiego etapu konkursu, ponieważ rok temu również dwie dziewczyny uczestniczyły w krajowym finale Miss Polski. – Myślę, że uczestnicząc w takim konkursie trzeba mieć spore poczucie własnej wartości i być odpornym na stres, bo świat showbiznesu nie toleruje emocjonalnych słabości – mówił w rozmowie z dziewczętami wicestarosta – Myślę też, że trzeba wykazać się sporą determinacją, by wytrwale dążyć do osiągnięcia sukcesu w kolejnych etapach.
- Każda rywalizacja generuje emocje. My staramy się do konkursu podchodzić z dużym optymizmem – mówiła Agnieszka – To daje poczucie pewnego emocjonalnego bezpieczeństwa. Oczywiście angażujemy się bardzo mocno w konkursową rywalizację, ale uśmiech i dobry nastrój na pewno pomagają.
Jak mówił Michał Sałata, organizator regionalnej edycji wyborów miss, każda z dziewczyn promuje miejsce, w którym odbywa się finał, chociaż dziewczyny pochodzą z różnych miejscowości, często z dość dalekich od granicy powiatu. Przyszłoroczny zasięg imprezy mającej swój finał w Lęborku ma objąć obszar od Koszalina aż po Wejherowo. Uroda dziewczyn przyciąga uwagę we wszelkich publikacjach, spotach reklamowych, czy na portalach społecznościowych, a to przekłada się na promocyjny wymiar miejsc, w których odbywają się poszczególne etapy wyborów.
Obie dziewczyny w przyszłości myślą o założeniu własnego biznesu związanego z fryzjerstwem i kosmetologią. Prawdopodobnie dziewczęta wykorzystają również swój potencjał w modelingu. Agnieszka trenuje ponadto piłkę nożną. Od ponad dwóch lat gra w ekipie „Lwa Lębork” na pozycji skrzydłowej. Martyna Nowak, 17-latka, krajowa finalistka Miss Polski Nastolatek, swoje zainteresowania skupia wokół przyszłej działalności biznesowej, uczy się, szkoli, na bieżąco śledzi trendy mody w zakresie fryzjerstwa i kosmetologii.
Obie zgodnie podkreślają, że udział w konkursie Miss Polski dał im sporo satysfakcji, dodał pewności siebie i otwartości na ludzi. Potwierdziły również, że gdyby kolejny raz miały decydować o swoim udziale w konkursie, podjęłyby to wyzwanie bez wahania.