Wiele sportowych emocji podczas Turnieju o Puchar Glinki

Utworzono: 10-06-2024

Starosta Lęborski Tomasz Litwin uczestniczył w otwarciu XIII Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki. Swoje umiejętności podczas imprezy zaprezentowało 17 zespołów z różnych części Polski.

W miejskiej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 podczas ceremonii otwarcia zawodów wraz ze starostą uczestniczył Marcin Brodalski wiceprzewodniczący Rady powiatu Lęborskiego. Przedstawiciele Powiatu mówili o dużym znaczeniu sportu w rozwoju młodzieży i zadeklarowali gotowość do wspierania podobnych inicjatyw, które sprawią, że młodzi ludzie chętniej spotykać się będą na boiskach zamiast spędzać czas przed komputerem czy smartfonem.

Turniejowe eliminacje rozegrane zostały w 3 grupach. Ostatecznie na podium pojawił się cały skład medalistów MP Kinder Joy of Moving. Walka w finale była na tyle wyrównana, że o kolejności miejsc zdecydowała różnica małych punktów. I tak: Lęborczanie z GA SPS Lębork 1 uplsowali się na trzeciej pozycji za zdobywcami drugiego miejsca – BKS Chemik Bydgoszcz i zwycięzcami turnieju – Tytanami Białystok. Kolejność od 4 miejsca przedstawia się następująco: UKS Dębina Nieporęt, UKS Wilki Chwaszczyno, UKS Jasieniak Gdańsk, AZS Olsztyn, MDK Warszawa 1, BKS Chemik Bydgoszcz, UKS Jedynka Poznań, UKS Set Starogard I, UKS Set Starogard II i Trefl Gdańsk.

Organizatorzy rozgrywek podkreślają, że przygotowanie turnieju to ogromy logistyczny sukces i mnóstwo pozytywnych emocji zarówno wśród zawodników jak i kibiców. Organizację imprezy wsparli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Siatkówka, Glinka Academy, Powiat Lęborski, Miasto Lębork, Gmina Nowa Wieś Lęborska