Wigilia w Domach dla Dzieci

Utworzono: 23-12-2020

Uroczyste przedwigilijne spotkania odbyły się w Domach dla Dzieci „Siedlisko” i „Zakątek”. Przedstawiciele starostwa odwiedzili dzieci i młodzież ze słodkim poczęstunkiem.

Prawdziwie rodzinna, świąteczna atmosfera towarzyszyła przedwigilijnym spotkaniom dzieci, młodzieży i wychowawców w Domów dla Dzieci „Siedlisko” i „Zakątek” w Nowej Wsi Lęborskiej. Świąteczną atmosferę potęgowały bożonarodzeniowe drzewka, odświętny wystrój wnętrz i oczywiście tradycyjne wigilijne potrawy na stołach. Podopiecznych placówek odwiedzili ze słodkim poczęstunkiem i świątecznymi życzeniami: Krzysztof Król – Sekretarz Powiatu reprezentujący Starostę Lęborskiego i Bogusława Lis-Zielińska – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku.
To pierwsza wigilia w nowych domach. Domy dla Dzieci rozpoczęły działalność we wrześniu br. i zastąpiły funkcjonującą dotychczas placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Powstały zgodnie z zasadami znowelizowanej Ustawy o Wspieraniu Rodziny i Systemie Pieczy Zastępczej, która obliguje samorządy do wprowadzenia nowych zasad organizacyjnych do końca 2020 roku. Domy dla Dzieci to zupełnie nowy standard, promujący znaczną samodzielność podopiecznych i wspierający rodzinne relacje pomiędzy wychowankami. Budowaniu pozytywnej atmosfery sprzyja również spokojna i cicha okolica, w jakiej usytuowane są obiekty, zapewniając podopiecznym swobodę i relaks. W magicznym przedświątecznym czasie my również życzymy wychowawcom i wychowankom Domów dla Dzieci pięknych świąt i obfitości prezentów.