• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Wkrótce finał

Niespełna miesiąc pozostał do zakończenia tegorocznej edycji akcji „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”. Tymczasem uczestników rywalizacji w dalszym ciągu przybywa. Wspólny licznik wskazuje aktualnie blisko 340 tys. km. To ponad dwukrotne przekroczenie założonego przez organizatorów minimum.

290 osób dzielnie walczy o pomnażanie liczby pokonanych kilometrów. Choć do zakończenia akcji pozostało tylko 29 dni, wszystko jeszcze może się zmienić w tabeli liderów poszczególnych konkurencji, aczkolwiek w niektórych z nich, liderzy na tyle zdystansowali się od pozostałych uczestników, że niezwykle trudno będzie ich dogonić. A przypomnijmy, że jeździmy na rowerach, chodzimy – z kijkami lub bez i biegamy. Pomimo tego, że rywalizacja już w samej nazwie zawiera element konkurencyjności, to w całym przedsięwzięciu od początku pierwszej edycji chodzi przede wszystkim o ruchową aktywizację mieszkańców powiatu lęborskiego. O wiele ważniejsze od tego czy staniemy na podium, czy nie jest to, co zrobimy dla własnej kondycji i zdrowia poprzez systematyczne zażywanie ruchu, bo ten – jak wiemy – czyni cuda. Oczywiście trzeba zachowywać rozsądek i na pewno, zwłaszcza podczas dni upalnych, z jakimi mieliśmy do czynienia, odpowiednio się do tego intensywnego ruchu przygotować – pić więcej płynów i zawsze mieć pod ręką pojemnik z wodą, unikać szczególnie długiej ekspozycji termicznej w godzinach południowych, a na miejsca uprawiania zwiększonej aktywności wybierać możliwie zacienione miejsca.
Kilometry zbieramy do ostatniego dnia lipca. Następnie jury konkursowe policzy państwa osiągnięcia i wyłoni najaktywniejszych uczestników. Żeby móc ubiegać się o nagrodę, koniecznie należy wypełnić dostępny na stronie internetowej formularz rejestracyjny, udostępniający organizatorowi kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Na najaktywniejszych czekają statuetki, dyplomy i nagrody – niespodzianki. Partner akcji – obchodząca jubileusz 25-lecia działalności w Lęborku, firma Farm Frites Poland S.A. dofinansuje wskazanej osobie niepełnosprawnej zakup windy ułatwiającej samodzielne poruszanie się. To wszystko będzie się działo na scenie imprezy „Zakończenie Lata”, na Placu Pokoju w Lęborku, już w ostatni weekend sierpnia i jako organizatorzy – mamy nadzieję, że żadnego z uczestników akcji nie zabraknie podczas wspólnego świętowania sukcesu tegorocznej rywalizacji.