• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Worek medali dla lęborczan

Aż 66 medali zdobyli lęborscy karatecy podczas VI Grand Prix International, odbywającym się 30 listopada. W ten sposób Klub Karate Shotokan w Lęborku uplasował się na pierwszym miejscu klasyfikacji medalowej.

Radości nie krył Piotr Pobłocki, trener lęborskich karateków: - 21 złotych medali, 21 srebrnych i 24 brązowe, to niewątpliwy sukces – mówi Piotr Pobłocki – Tym wynikiem nasi zawodnicy potwierdzili, że stać ich na sportowy wyczyn dużego formatu i na pewno jeszcze nie raz o osiągnięciach naszych klubowiczów usłyszymy.
W odbywającej się w Hali Widowiskowo-Sportowej imprezie wzięli udział zawodnicy z 25 klubów karate z Polski, Rosji i Norwegii. Konkurencje były rozgrywane na pięciu tatami równocześnie. Lęborczanie zostali również najlepszymi zawodnikami turnieju. Tytuły te uzyskali: Aleksandra Klimik i Igor Zagożdżan. Tegorocznemu Grand Prix towarzyszył I Turniej Klubowy Shotokan Cup. W pierwszym dniu imprezy odbyło się aż 671 „osobostartów”, co wymagało sporej sprawności organizacyjnej i ogromnej pracy sędziowskiej. W drugim dniu, podczas turnieju klubowego w kata, kumite i różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych wystąpiło 100 dzieci i młodzieży. Organizatorami dwudniowego wydarzenia był Klub Karate Shotokan Lębork, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Lęborku i Polska Unia Karate. Współorganizacyjnie pomogły: Miasto Łeba, Urząd Gminy Cewice i Urząd Gminy Nowa Wieś Lęborska.