XV Gala Sportu już za nami

Utworzono: 04-04-2022

Jubileuszowa XV Gala Sportu Powiatu Lęborskiego odbyła się w miniona sobotę (2.04). Wyróżnienia i nagrody otrzymali najwybitniejsi w swoich sportowych dyscyplinach, których osiągnięcia znane są nie tylko w powiecie, ale również na krajowych i międzynarodowych arenach sportowych. Wyrazy uznania otrzymali również trenerzy, działacze sportowi oraz osoby, które czynnie wspierają rozwój sportu w powiecie lęborskim.

Galę Sportu oraz Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego uroczyście otworzyła Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski wspólnie z Witoldem Namyślakiem – Burmistrzem Miasta Lęborka. Salę kinową Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata” szczelnie wypełnili mistrzowie sportu, trenerzy oraz sportowi działacze. – Wasze osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie i docenienie – mówiła inaugurując wręczanie wyróżnień, starosta Alicja ZajączkowskaDzięki waszym doskonałym wynikom sport powiatu lęborskiego jest godnie reprezentowany na wielu sportowych arenach. Wasz sportowy wyczyn rozsławia powiat daleko poza jego granicami.

Tradycyjnie, podobnie jak w minionych edycjach imprezy wręczaniu nagród i wyróżnień towarzyszyły filmowe wspomnienia najlepszych osiągnięć sportowych i wydarzeń. – Dzisiaj chcemy uhonorować tych dla których sport to pasja, sposób na życie – mówiła prowadząca uroczystość Ewa Burak – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych lęborskiego starostwa – Na swoje wyniki pracujecie od najmłodszych lat trenując systematycznie i przekraczając kolejne granice sportowego wyczynu i wytrzymałości ludzkiego organizmu.

Na liście nominowanych do prestiżowych nagród i wyróżnień znalazło się 130 nazwisk z 20 klubów i stowarzyszeń sportowych, a także 8 imprez o wyjątkowym wymiarze w zakresie popularyzowania sportu.

Powiatowa Rada Sportu przyznała „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2021” w 16 kategoriach. O przyznaniu laurów decydowało kryterium osiągnięć sportowych w dyscyplinach sportowych olimpijskich i paraolimpijskich uzyskanych w 2021 roku. Nagrody przyznali również burmistrzowie i wójtowie powiatu lęborskiego. Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych znajduje się w załączonym pliku pdf.

Na scenie nagrody wręczali: Starosta Lęborski – Alicja Zajączkowska, Przewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego – Mirosław Tandek, Burmistrz Miasta Lęborka – Witold Namyślak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Witold Krużycki, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu i jednocześnie Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu – Marian Borek, członkowie Zarządu Powiatu: Adam Nowak i Jacek Perłak, Wójt Gminy Cewice – Jerzy Bańka, Zastępca Burmistrza Łeby – Krzysztof Król oraz gość specjalny gali – Michał Kowalski – dyrektor Centralnego Ośrodka Sportowego – Ośrodka Przygotowań Olimpiskich w Cetniewie, który ufundował nagrody dodatkowe w postaci voucherów na specjalne zabiegi podnoszące wydolność organizmu, realizowane w COS w Cetniewie.

Jak przystało na jubileuszową 15 edycję imprezy, nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu towarzyszącego poczęstunkowi dla uczestników oraz symbolicznego wystrzału z confetti na zakończenie uroczystości. Artystyczną część uroczystości wypełniły występy tancerek z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, kierowanego przez dyr. Teresę Szczepańską.

Do zobaczenia na przyszłorocznej – XVI Gali Sportu Powiatu Lęborskiego.

XV Gala Sportu już za nami