Zaproszenie na koncert muzyki francuskiej pt. „Les chansons of Edith Piaf”

Utworzono: 19-05-2021

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert muzyki francuskiej pod tytułem „Les chansons of Edith Piaf”.  W niedzielę, 13 czerwca 2021 roku, w sali LCK „Fregata” przy ulicy Gdańskiej w Lęborku wystąpi trio w składzie: Elżbieta Frączek (wokal), Andrzej Formela (akordeon) i Maria Formela (skrzypce). Początek koncertu o godzinie 16:00. Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można odbierać w kasie kina.  

Koncert będzie jednocześnie premierą płyty z największymi przebojami Edith Piaf pod tytułem „Les trois Piaf(s)”.

Informacje o projekcie:

         Pomysł realizacji projektu zrodził się jesienią 2019 roku. Wyboru repertuaru dokonała wokalistka Elżbieta Frączek, zaś aranżacji utworów na duet skrzypcowo-akordeonowy podjął się akordeonista Andrzej Formela. W tym projekcie zespół skupił się na twórczości Edith Piaf. Piosenki z jej repertuaru są ponadczasowe, a tematyka poświęcona jest różnym odcieniom miłości. W ramach projektu zespół nagrał płytę oraz wykona szereg koncertów, które przeniosą publiczność pod niebo Paryża. Swoim słuchaczom opowie ożyciu artystki i przybliży treść jej piosenek.

Elżbieta Frączek – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu, AWFiS w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestniczka kursów: „21 Dni Wokalnych Wyzwań” oraz „Wokalna Alchemia” Agnieszki Hekiert, II Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych Elżbiety Zapendowskiej oraz „Letnich Kursów Muzycznych” w klasie śpiewu Agaty Savy, Mieszkanka Łeby, zawodowo związana z pracą pedagogiczną. Wielokrotnie uczestniczyła oraz inicjowała wydarzenia kulturalne na terenie Łeby. Od 2007 roku, założycielka i członek zespołu Bel Canto, który ma w repertuarze utwory muzyki rozrywkowej, a także sakralnej. Znajomość języka francuskiego pozwoliła na szersze zainteresowanie muzyką francuską, a w szczególności piosenkami Edith Piaf.

Andrzej Formela - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej. Od 16 lat związany z Wejherowem, jako nauczyciel akordeonu w tamtejszej Szkole Muzycznej. Akordeonista zaangażowany w animowanie kultury muzycznej na terenie powiatów: wejherowskiego i lęborskiego. Jest autorem wielu opracowań i aranżacji na różnorodne składy instrumentalne. Skomponował utwór, który od 2003 roku jest oficjalnym Hejnałem Miasta Ostróda.

Maria Formela - absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Wejherowie. Obecnie uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im.F. Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie skrzypiec prof. Andrzeja Kacprzaka. Występowała w zespołach kameralnych złożonych z dojrzałych muzyków, m.in.: Zagan Acoustic, z którym jesienią 2018, zagrała w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali. Obecnie jest stypendystką Burmistrza Miasta Lęborka oraz Centrum Edukacji Artystycznej.

Koncert odbędzie się zgodnie z obowiązującymi aktualne przepisami sanitarnymi. Na salę może wejść 126 osób.