• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Zbieramy od sześciu piątków

Trwa akcja wspólnego zbierania kilometrów w ramach trzeciej już edycji sportowo-charytatywnej zabawy „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Podsumowujemy dokonania po sześciu tygodniach. Na liczniku mamy łącznie 74.219 km.

To prawie połowa założonego na ten rok limitu 150 tys. km, a do zakończenia rywalizacji pozostało jeszcze 19 pełnych tygodni. Oznacza to, że istnieje spora szansa, że wstępnie planowana liczba km zostanie przekroczona. Świadczy też o tym aktywność 219 osób, które dołączyły do rywalizacji. Warto dodać, że sportowa aktywność, wykonywana „z głową”, nie stanowi zagrożenia nawet w obliczu panującej pandemii koronawirusa. Ważne jest przyswojenie i stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, ponieważ pomimo ustanowienia procedur bezpieczeństwa sanitarnego, w związku z nastaniem wiosennej aury, coraz trudniej będzie usiedzieć w domu. Zwłaszcza osoby, których częścią stylu życia, był zawsze ruch w terenie, będą w związku z ograniczeniami odczuwały coraz większy dyskomfort. W trosce o dobre samopoczucie, zwłaszcza psychiczne, nie trzeba się ograniczać w drastyczny sposób. Na świeżym powietrzu bezpieczną odległością między osobami, poza stale ze sobą mieszkającymi partnerami, wynosi minimum jeden metr, ponieważ wirus ulega rozproszeniu. W zamkniętych pomieszczeniach, odległość ta wynosi minimum 2 metry. Ważne jest również przestrzeganie zasady nie zbierania się w większe grupy. Formy aktywności stanowiące elementy naszej rywalizacji, zakładają tak grupowe, jak i bardzo indywidualne sposoby uprawiania sportu. W związku z aktualną sytuacją sanitarną, zachęcamy jednak do treningów bardziej indywidualnych.
Od pierwszej edycji inwencja uczestników rywalizacji nierzadko zaskakiwała organizatorów. Kilometry zbierane były zarówno na trasach spacerowych, ale i leśnych dróżkach powiatu lęborskiego, w odległych rejonach kraju, a także za granicą. Również w tym roku wyczynowcy z Kolarskiego Klubu „Lew Lębork” odbyli swoje coroczne zgrupowanie w górzystym rejonie Hiszpanii, gdzie w ekstremalnych warunkach terenowych i pogodowych szlifowali formę przed nadchodzącym sezonem. Zachęcamy państwa do dzielenia się z nami wrażeniami i zdjęciami z waszych osiągnięć. Z przyjemnością opublikujemy jak aktywnie, a przede wszystkim bezpiecznie, uprawiacie sportową aktywność.
Przypominamy, że jak co roku, partnerem naszej akcji jest Farm Frites Poland S.A. – firma, w której wielu pracowników jest aktywnymi sportowcami – amatorami. W tym roku kilometry zbieramy, by dzięki partnerowi akcji wyposażyć potrzebującą osobę, wskazaną przez PCPR w transportowy podnośnik i ssak medyczny.
W każdej chwili można też dołączyć do naszej rywalizacji – zachęcajcie państwo znajomych i przyjaciół. Trenujmy bezpiecznie dla dobrej kondycji i odporności - nie dajmy się koronawirusom. Zakończenie rywalizacji 31 lipca, podsumowanie wraz z wręczeniem statuetek i nagród – 29 sierpnia br.