Znamy zwyciężczynię XIII Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Chrześcijańskiej

Utworzono: 13-10-2021
 
Po raz trzynasty, w ramach Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Lęborku, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lęborku, zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II. Bezpośrednią piecze nad sprawnym przebiegiem konkursu sprawowała mgr Katarzyna Grzona.
W ostatnich tygodniach, odbywały się eliminacje szkolne, które pozwoliły wyłonić reprezentantów szczebla powiatowego. Rywalizacja międzyszkolna miała miejsce 12 października w lęborskim Kinie Fregata. Do konkursu zakwalifikowanych zostało 16 uczniów, ale ostatecznie przystąpiło 13.
Jury w składzie: Teresa Szczepańska - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, Hanna Mancewicz - Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie oraz Karol Płotka - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Cewicach, zdecydowali o wyłonieniu zwyciężczyni tegorocznej edycji. Została nią Amelia Maszota z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku. Drugie miejsce zdobyła Natalia Czaja z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku, natomiast trzecie należało do Anny Woźniak, również uczennicy LO nr 1.
Trzy wyróżnienia powędrowały do: Anny Olech z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku,
Jana Pajuro - ucznia Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku oraz Wiktorii Dobrzyńskiej z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku.
Nagrody wręczyli Starosta Lęborski, Alicja Zajączkowska oraz dyrektor LO nr 2, Tomasz Tutak.