Konkurs na maskę jasełkową – rozstrzygnięty

Utworzono: 16-01-2023

W piątek, 13 stycznia nagrodzono najlepszych w finale XVIII Miejskiego Przeglądu Jasełek oraz w konkursie plastycznym na „Lęborską Maskę Jasełkową”. Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych w konkursie na jasełkową maskę ufundował Powiat Lęborski.

Maski Jasełkowe służą promocji świąt Bożego Narodzenia, a także ukazują pozytywne cechy dziecięcych charakterów i plastyczne umiejętności dzieci z powiatu lęborskiego. W konkursie plastycznym, koordynowanym jak co roku przez Sylwię Skroś, nagrodzono i wyróżniono 22 uczestników, w tym jury przyznało cztery nagrody i 18 wyróżnień.
Miejsce pierwsze przypadło Jeremiaszowi Pankowi z Niepublicznego Przedszkola Baśniowego, na drugim uplasował się Grzegorz Skolimowski ze Społecznej Szkoły Podstawowej LTO. Na trzecim miejscu znalazła się Michalina Moczyńska z Przedszkola nr 6, zaś za Fakto-maskę nagrodę otrzymała Hanna Komadowska ze Szkoły Podstawowej nr 1.
Imponująco przedstawia się również lista wyróżnionych, na której znaleźli się następujący uczestnicy:
Anastazja Oborzyńska - Praca indywidualna
Nadia Wepryk  - Praca indywidualna
Jagoda  Hagel - Przedszkole Baśniowe
Leon Czekałowski - Przedszkole Baśniowe
Helenka  Nickiewicz – Przedszkole nr 1
Kacper Damps - Przedszkole nr 1
Lidia Zielkowska - Przedszkole nr 5
Agata Buchowska - Przedszkole nr 5
Lena Matusiak – Przedszkole nr 6
Zuzanna Mazur – Przedszkole nr 6
Kornelia Dawidowska - Szkoła Podstawowa nr 1
Alicja Kaiser - Szkoła Podstawowa nr 1
Nikodem Lange – Szkoła Podstawowa nr 7
Kalina Bojanowska – Szkoła Podstawowa nr 7
Zosia Lis - Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa LTO
Anastazja Marchwicka - Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa LTO
Sara Cygert – MDK
Bianka Kowalczuk –  MDK
- Poziom prac w tegorocznym konkursie był bardzo wysoki - z wykorzystaniem różnych form i technik plastycznych –
mówi koordynatorka projektu Sylwia Skroś – Zachwycają maski przygotowane w różnych formach plastycznych, niektóre z wykorzystaniem koronek tiulów i guzików. To popis kreatywności młodych twórców na miarę artystów, projektantów mody. Nas, jako osoby oceniające zachwyca właśnie ta kreatywność i odwaga w łączeniu stylów, technik i materiałów. To rozwija talenty, pasje i zachęca do pogłębiania wiedzy z zakresu sztuk pięknych, a o to przecież chodzi.
W imieniu powiatu, nagrody wręczał Ryszard Wenta – członek Zarządu Powiatu Lęborskiego. Miasto Lębork reprezentowali: burmistrz Witold Namyślak i zastępca burmistrza Jerzy Pernal. Parafię św. Jakuba Ap. – współorganizatora przeglądu jasełek reprezentował proboszcz o. Robert Wołyniec, gwardian zakonu franciszkanów i jednocześnie kustosz Sanktuarium św. Jakuba Ap.