• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Lęborskie obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej

W dniu dzisiejszym pod tablicą Pocztowców Gdańskich w Lęborku odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wartę honorową pod tablicą upamiętniającą bohaterstwo obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zaciągnęło Wojsko. Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Burmistrz Miasta Witold Namyślak. Kapitan Michał Sobczuk odczytał Apel Pamięci a następnie kompania honorowa 1 Lęborskiego batalionu zmechanizowanego w Lęborku oddała salwę honorową.

W imieniu władz samorządowych i mieszkańców miasta, w hołdzie bohaterom i ofiarom wojny, kwiaty pod Płytą Pocztowców złożyli Burmistrz Miasta Lęborka Witold Namyślak, Starosta Lęborski Teresa Ossowska – Szara oraz Alicja Zajączkowska – Radna Sejmiku Wojewódzkiego. Kwiaty pod tablicą złożyli także kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych, placówek oświatowych, stowarzyszeń i instytucji.

Po uroczystości zostały złożone kwiaty i zapalone znicze na grobach zamordowanych więźniów filii obozu Stutthof na cmentarzu parafialnym w Lęborku.

W dniu 4 września o godzinie 11.00 odbędzie się msza św. w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Lęborku przy ul. Kaszubskiej w intencji ofiar II wojny światowej i o pokój na świecie.

źródło: www.lebork.pl