Relacja z I Pomorskiego Pucharu Polski Pólnocnej w przewracaniu 400 kg opony

Utworzono: 14-09-2020

Dziewięciu siłaczy z Polski Północnej zmierzyło się w sobotnim turnieju przewracania 400 kg opony. Wydarzenie miało miejsce na murawie terenu rekreacyjnego w Łebieniu. Była to pierwsza tego typu inicjatywa, ale jak zapowiedział Organizator Eligiusz Grotha, zapewne nie ostatnia.

Mężczyźni rywalizowali w trzech kategoriach wagowych: do 105 kg, do 120 kg oraz powyżej 120 kg. Najlepsi otrzymali puchary oraz nagrody finansowe.

Kat. do 105kg
W najlżejszej kategorii zwycięzcą został Mistrz świata strongman z 2016, Marcin "Kukaj" Sendwicki z wynikiem 40,94sek.
Na miejscu II uplasował się reprezentant Lubowidza, Dariusz Stanek.
Miejsce III zajął najmłodszy uczestnik zawodów, 22.letni debiutant, Błażej Nowak z Lwówka.

Kat. do 125kg
W kategorii średniej zwycięzcą okazał się debiutant w przewracaniu opony, ważący 118kg Bartłomiej Tarapata. Osiągnął on wynik 37,88sek.
Na miejscu II uplasował się Mistrz Polski 2020 w przeciąganiu 7t ciągnika Paweł Piskorz. Tych dwóch strongmenów dzieliła bardzo mała różnica czasu, bo niewiele ponad 1sek! Paweł osiągnął wynik 39,09sek.
Miejsce III z wynikiem 1 minuta i 11sek. uzyskał 28.letni reprezentant Lęborka Dariusz Korniak vice Mistrz Pucharu Świata XPC w trójboju siłowym.

Kat.+125kg
W tej kat. wagowej miejsce I zajął najcięższy zawodnik Pucharu Polski, ważący 140kg, Wejer Dariusz, który uzyskał czas 56,05sek.
Na miejscu II 43.letni reprezentant Wrześcia, vice Mistrz Polski w żelaznym ciągu, Mirosław Kramek.
Karol Młynarkiewicz, reprezentant Lęborka, Mistrz Polski XPC w trójboju siłowym uplasował się na miejscu III

Z grona uczestników, najlepszym zawodnikiem Powiatu lęborskiego został Dariusz Korniak, zdobywając tym samym Puchar Starosty, którego wręczył Sekretarz Powiatu – Krzysztof Król.