XXII Gala Sportu Szkolnego Powiatu Lęborskiego

Utworzono: 22-06-2022

Już po raz 22 odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w roku szkolnym 2021/2022. Galę uroczyście otworzyła starosta Alicja Zajączkowska.

- To duża radość, że tak wiele osób wzięło udział w wydarzeniach sportowych, które dzisiaj podsumowujemy – mówiła starosta Alicja Zajączkowska, otwierając uroczystość – Za to wszystko bardzo wam dziękuję i gratuluje osiągnięć. To są wasze sukcesy, które wspierali trenerzy, dyrektorzy szkół, samorządowcy, koordynatorzy i wszyscy ci, którzy angażują się, by wasz wyczyn sportowy wzniósł się na najwyższy poziom. To jest właściwy moment, by podziękować wszystkim twórcom sukcesów.
W podsumowaniu wzięli udział: Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski, Witold Krużycki – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego, Marian Borek –Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu, radna Sejmiku Województwa Pomorskiego – Iwona Mielewczyk, Zdzisław Chojnacki – Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska, Jerzy Bańka – Wójt Gminy Cewice, Marian Kurzydło – Sekretarz Miasta Lęborka oraz dyrektorzy Szkół Podstawowych, Zespołów Szkół, Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Lęborku, których uczniowie oraz trenerzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe na szczeblu Województwa Pomorskiego.
W roku szkolnym 2021/2022 w ramach rywalizacji sportowej szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozegrano na etapie powiatowym 73 zawody sportowe, w których wzięło udział ok. 900 zawodników i zawodniczek.
Szkoły Podstawowe i Ponadpodstawowe reprezentowały Powiat Lęborski łącznie w 73 półfinałach oraz i 28 finałach Województwa Pomorskiego, w tym: w 25 półfinałach oraz 11 finałach w ramach Igrzysk Dzieci, 25 półfinałach i 9 finałach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz 23 półfinałach i 8 finałach w ramach Licealiady Województwa Pomorskiego.

Pełną listę nagrodzonych oraz ich osiągnięć publikujemy w załącznikach.

Więcej zdjęć na profilu facebookowym Powiatu: www.facebook.com/powiatleborski