• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Z życzeniami w szpitalu

Przedstawiciele władz Powiaty Lęborskiego spotkali się w czwartek z dyrektorem Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku – Martą Frankowską. Powodem odwiedzin był przypadający na 1 października Międzynarodowy Dzień Pracowników Służby Zdrowia.

- Lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom administracji i obsługi służby zdrowia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i podziękowania za państwa codzienny trud i poświęcenie w wykonywaniu odpowiedzialnej pracy na rzecz drugiego człowieka – brzmiały życzenia, jakie wszystkim medykom i pracownikom obsługi złożyli członkowie Zarządu Powiatu Lęborskiego.

Wysiłek środowisk medycznych jest szczególnie cenny w czasach pandemii. To osoby stojące na pierwszej i nierzadko ostatniej linii obrony przed niewidzialnym, ale realnym zagrożeniem. Z dyrektorem SPS ZOZ w Lęborku Martą Frankowską spotkali się: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski oraz Krzysztof Król – Sekretarz Powiatu. Działanie zawsze dla dobra pacjenta – to główna zasada przysięgi Hipokratesa, jaką składają wszyscy absolwenci medycznych uczelni. To medycy podejmują czynności ratujące zdrowie i życie nierzadko podejmując osobiste ryzyko, kiedy mamy do czynienia z zagrożeniem zakaźnym. Dlatego też zaangażowana praca środowisk medycznych zasługuje na szczególne uznanie i powszechny szacunek - Nie ma wyższej wartości, niż działanie na rzecz ratowania zdrowia i życia.