Spotkanie z psychoterapią
O traumie i agresji, a także o podsumowaniu działań realizowanych z PTPt w mijającym roku dyskutowano w gronie osób reprezentujących podmioty uczestniczące w realizacji projektu „Centrum usług społecznych w powiecie lęborskim”.
We wtorkowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku, Zespołu Szkół w Garczegorzu, Urzędu Gminy w Cewicach, Ośrodka Pomocy Społecznej w Cewicach, Szkoły Podstawowej w Łebie, Zespołu Koordynującego Realizację Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla powiatu lęborskiego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Lęborku, Centrum Obsługi Domów dla Dzieci w Nowej Wsi Lęborskiej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lęborku, Rady Miejskiej w Lęborku, Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, Urzędu Miejskiego w Lęborku, Ośrodka Pomocy Społecznej w Wicku, Fundacji "Lęborskie Hospicjum Stacjonarne" oraz „Emocji” - Pracowni Rozwoju Osobistego Katarzyny Niedzieli.
Spotkanie, które współorganizowali: Starosta Lęborski z Polskim Towarzystwem Psychotraumatologii otworzyła starosta Alicja Zajączkowska. Wykład „Trauma czy agresja” zaprezentował Daniel Mihuniewicz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychotraumatologii. W dalszej części omówione zostały wnioski z realizacji zadania projektowego pod nazwą: „Realizacja indywidualnej ścieżki reintegracji przez uczestników projektu - rozwój usług społecznych realizowanych przez Polskie Towarzystwo Psychotraumatologii”. Część czasu poświęcono na omówienie zasad współpracy PTPt z jednostkami samorządu terytorialnego w ramach CUS w 2022 roku. Był również czas na dyskusje pod wspólnym hasłem „O pomaganiu i psychoterapii kameralnie”.



