Finał kolejnych drogowych inwestycji

Utworzono: 30-05-2018

Dwa odcinki gruntownie przebudowanych dróg na drogach powiatowych w gminie Cewice oddano do użytku w środę (30.05). Wykonana w technologii bezszwowej nawierzchnia jest trwalsza i bardziej odporna na wszelkie zmienne warunki oraz obciążenie ruchem.

Oba zadania Powiat Lęborski realizował w partnerstwie z Gminą Cewice. Przebudowane odcinki drogowe znajdują się pomiędzy Karwicą i Unieszynkiem oraz od skrzyżowania Krępkowice – Roztopczyn do skrzyżowania z drogą powiatową 1324G.
Roboty na remontowanych odcinkach zakończyły się 15 maja, jednak z końcem miesiąca odbył się odbiór zakończonych inwestycji z udziałem przedstawicieli: inwestora, wykonawcy oraz Urzędu Gminy Cewice, zastępcy dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych i inspektora nadzoru.
Dzięki wzorowej współpracy z wójtem Cewic, Jerzym Pernalem, na czas wylewania nawierzchni asfaltowej, udało się oba odcinki wyłączyć z ruchu, a dzięki temu, można na nich było zastosować tzw. technologię bezszwową, która charakteryzuje się o wiele wyższą wytrzymałością od technologii wykonywania nawierzchni „pasami”, kiedy musi na drodze być utrzymany ruch, chociaż wahadłowy. Chwilowe niedogodności poruszającym się tymi odcinkami dróg użytkownikom, zrekompensuje na pewno jakość nowych nawierzchni. Remont nawierzchni usprawni również dowóz dzieci do szkół. – Konsekwentnie dążymy do wyremontowania wszystkich dróg powiatowych i udaje się nam plany modernizacji nawierzchni sukcesywnie realizować – mówiła obecna podczas odbioru Teresa Ossowska – Szara, Starosta Lęborski – Utrzymanie obecnej tendencji remontowania około 10 km dróg powiatowych rocznie, sprawi, że w ciągu kadencji uda się nam zmodernizować nawierzchnię 40 km, co jest wynikiem bardzo dobrym. Przyczynia się do tego partnerskie współfinansowanie z gminami, wsparcie ze strony Zarządu Powiatu, a także pozytywne nastawienie Rady Powiatu. Oczywiście będziemy starali się również pozyskać jak największe środki zewnętrzne, w tym również te, które staną się dostępne w nowym okresie programowania Unii Europejskiej.
Odbiór techniczny obejmował operat kolaudacyjny na mieszankę mineralno-bitumiczną, sprawozdanie z badań z bieżącej produkcji mma oraz świadectwo jakości emulsji asfaltowej. Ogółem koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł 451.693,23 zł i był partnersko współdzielony przez powiat i gminę. Łączna długość obu odcinków to 2,585 km. Wykonawcą remontu było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „Dromos” Sp. z o.o. w Kartuzach.

 

Finał kolejnych drogowych
Finał kolejnych drogowych
Finał kolejnych drogowych
Finał kolejnych drogowych
Finał kolejnych drogowych
Finał kolejnych drogowych
Finał kolejnych drogowych
Finał kolejnych drogowych
Finał kolejnych drogowych
Finał kolejnych drogowych
Finał kolejnych drogowych