• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Forum "Shale gas"

Konferencja podsumowująca realizację programu "Razem o łupkach"

Starosta lęborski Wiktor Tyburski oraz zespół programu edukacyjno-dialogowego „Razem o łupkach” zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu podsumowującym działania Lokalnego Komitetu Dialogu.

Zaproszenie do udziału w IX Spotkaniu "Razem o Łupkach" w Lęborku 23 czerwca 2014

Starosta lęborski Wiktor Tyburski oraz zespół programu edukacyjno - dialogowego „Razem o łupkach” zapraszają do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu na temat poszukiwania i wydobywania gazu z łupków na terenie powiatu lęborskiego.

Zaproszenie na 6. spotkanie Lokalnego Komitetu Dialogu w Lęborku 24 marca 2014 r.

Starosta Lęborski zaprasza na kolejne spotkanie LKD w ramach kampanii "Razem o łupkach".

Spotkanie Lokalnego Komitetu Dialogu

Starosta Lęborski zaprasza na kolejne spotkanie Lokalnego Komitetu Dialogu poświęcone aspektom prawnym poszukiwania gazu z łupków.

Zaproszenie do udziału w IV spotkaniu Razem o łupkach

Starosta lęborski Wiktor Tyburski oraz zespół programu edukacyjno - dialogowego „Razem o łupkach” zapraszają do wzięcia udziału w czwartym spotkaniu na temat poszukiwania i wydobywania gazu z łupków na terenie powiatu lęborskiego.

"Gaz z łupków (prawie) bez tajemnic" - III spotkanie Lokalnego Komitetu Dialogu

Starosta lęborski p.Wiktor Tyburski oraz zespół programu edukacyjno - dialogowego „Razem o łupkach” zapraszają do wzięcia udziału w kolejnym, już trzecim spotkaniu na temat poszukiwania i wydobywania gazu z łupków na terenie powiatu lęborskiego.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Lokalnego Komitetu Dialogu ws poszukiwań gazu z łupków w Powiecie Lęborskim
Razem o łupkach – debata otwarcia w dniu 22.10.2013r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach realizacji projektu "Razem o łupkach".
Zaproszenie do prac w Lokalnym Komitecie Dialogu - porozmawiajmy o gazie łupkowym!

Starosta Lęborski serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Lęborskiego na pierwsze spotkanie Lokalnego Komitetu Dialogu. Celem LKD jest otwarcie pierwszego w Polsce niezależnego, obywatelskiego dialogu o gazie łupkowym, zapewniającego uczestnikom możliwość świadomego kształtowania procesów, nabywania wiedzy, kompetencji i umiejętności

Starosta Lęborski wziął udział w wysłuchaniu publicznym ws gazu z łupków

W dniu 1.10.2013r. Starosta Lęborski Wiktor Tyburski wziął udział w wysłuchaniu publicznym ws poszukiwań gazu z łupków, zorganizowanym w Gdańsku przez Ministerstwo Środowiska.

Zaproszenie na wysłuchanie publiczne w ramach kampanii Ministra Środowiska pn. „Porozmawiajmy o łupkach”

Ministerstwo Środowiska serdecznie zaprasza do udziału w kampanii informacyjnej i dialogu ze społeczeństwem nt. gazu z łupków pn. „Porozmawiajmy o łupkach”. Kampania skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców dwóch regionów objętych poszukiwaniami gazu z łupków: Polski północnej (woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie) i Lubelszczyzny (woj. lubelskie). Głównym punktem kampanii będą dwa wysłuchania publiczne, z których pierwsze odbędzie się 1 października w Gdańsku, a drugie –8 października w Lublinie.

Powiat Lęborski realizuje projekt „Razem o łupkach”

Na terenie Powiatu Lęborskiego kontynuowane są prace poszukiwawcze gazu z łupków. Kolejne etapy, zależne od efektów badań i analizy ekonomicznej, mogą wiązać się z ewentualnym wydobyciem tego surowca na terenie Błękitnej Krainy. Istotne jest, aby już na etapie poszukiwań pozostawać w szczególnym i stałym kontakcie ze społecznością lokalną.

Projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo geologiczne i górnicze oraz niektórych innych ustaw (węglowodory)

Ministerstwo Środowiska przedstawiło do konsultacji społecznych i międzyresortowych kompleksową nowelizację ustawy Prawo geologiczne i górnicze.

Platforma Informacyjna Gazu z Łupków (SHIP)

Platforma Informacji o Gazie Łupkowym SHIP opiera się na sieci międzynarodowych ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat różnych aspektów problematyki związanej z gazem łupkowym. Sieć ta została stworzona przez Deutsches GeoForschungsZentrum GFZ.

Informacja do Prezesa Rady Ministrów, Sejmowej Komisji Gospodarki, Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Środowiska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego

Informujemy, że pismem z dn. 30.01.2013r. Starosta Lęborski poinformował Prezesa Rady Ministrów, Przewodniczących Sejmowych Komisji Gospodarki oraz Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Środowiska, a także Marszałka Województwa Pomorskiego o inicjatywie powstania Powiatowego Forum "Shale Gas".

Ankieta Komisji Europejskiej dot. niekonwencjonalnych paliw kopalnych

Na stronie Komisji Europejskiej pojawiła się ankieta dotycząca możliwości i wyzwań związanych z niekonwencjonalnymi paliwami kopalnymi, a także środków, jakie można podjąć w celu zmniejszenia ryzyka dla środowiska i zdrowia ludzi.

Założenia do projektu ustawy o wydobywaniu węglowodorów, ich opodatkowaniu i Funduszu Pokoleń

Poniżej informacje przedstawione na stronie Ministerstwa Środowiska dotyczące założeń do ustawy o wydobywaniu węglowodorów, ich opodatkowaniu i Funduszu Pokoleń.

Powstanie Powiatowego Forum „Shale Gas”

Na obszarze kilkudziesięciu powiatów w Polsce prowadzone są poszukiwania gazu z łupków. Ostatnie prace prowadzone w Łebieniu (w powiecie lęborskim) zakończyły się dużym sukcesem – stwierdzono samoczynny wypływ gazu na poziomie 15-20 tys. metrów sześciennych na dobę. Takie wielkości wypływu dają nadzieję eksploatację.