przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Home
Polski | Deutsch | English

Górne menu:



Boczne menu


Aktualności

W Starostwie o elektromobilności

z dnia 12-08-2020

W lęborskim Starostwie odbyła się debata ekspercka dotycząca „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Powiatu Lęborskiego”. Z fachowcami – specjalistami w przedmiotowej dziedzinie dyskutowali samorządowcy z miast i gmin powiatu. Interaktywny panel dostępny był również dla mieszkańców za pośrednictwem czatu na kanale transmisji debaty. Powiat w dyskusji reprezentował Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski.

czytaj więcej ...

Aktualne informacje dotyczące kwarantanny

z dnia 12-08-2020

W załączniku zamieszczamy aktualne informacje dotyczące liczby osób pozostających w kwarantannie na terenie miast i gmin powiatu lęborskiego.


czytaj więcej ...

Partnerskie odwiedziny

z dnia 12-08-2020

Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska spotkała się z delegacją Powiatu Nyskiego. Samorządowcy z Nysy, pod przewodnictwem Andrzeja Kruczkiewicza, Starosty Nyskiego interesowali się przebiegiem procesu inwestycyjnego budowy w powiecie lęborskim dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych, które od września rozpoczną swoją działalność. Wkrótce podobne placówki mają powstać w Nysie.

czytaj więcej ...

Strategia rozwoju elektromobilności – eksperci dostępni on-line

z dnia 12-08-2020

10 sierpnia (poniedziałek) o godz. 12.00 odbędzie się ogólnodostępny panel ekspercki w związku z opracowywaną w Powiecie Lęborskim Strategią Rozwoju Elektromobilności. Dzięki transmisji internetowej, każdy będzie mógł zadać pytanie specjalistom.

czytaj więcej ...

Powiat pozyskał dofinansowanie

z dnia 12-08-2020

Prawie 482 tys. zł Powiat Lęborski pozyskał w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Środki pochodzą z funduszy europejskich wspartych finansowaniem krajowym.

czytaj więcej ...

Nordic Walking w Gminie Nowa Wieś Lęborska

z dnia 12-08-2020

Już jutro (w sobotę, 8 sierpnia) wystartuje pierwsza z planowanych czterech imprez Nordic Walking organizowanych na terenie Gminy Nowa Wieś Lęborska w ramach Grand Prix. Chodziarze będą mogli zmierzyć się na liczącej 8,2 km trasie „czerwonej”, wiodącej „Do Najdłuższej Deski Świata”. Starty są w całości darmowe – nikt nie płaci wpisowego.

czytaj więcej ...

Konkurs – działania przeciw wykluczeniu

z dnia 12-08-2020

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań Samorządu Województwa Pomorskiego w roku 2020 w sferze zadań publicznych obejmujących działalność pożytku publicznego w zakresie działalności na rzecz rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych „Wspieranie rozwoju partnerskiej współpracy pomiędzy samorządami lokalnymi a podmiotami świadczącymi usługi aktywizacji i integracji na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym cudzoziemców”.

czytaj więcej ...

Odbiór techniczny drogi Redkowice – Janowiczki

z dnia 12-08-2020

Zakończyły się prace przy I etapie przebudowy drogi powiatowej nr 1311G z Redkowic do Janowiczek. Droga zyskała nowy dywanik asfaltowy na odcinku prawie 5 km wraz z wyremontowanym systemem odprowadzania wody.

czytaj więcej ...

Lęborczanie oddawali krew

z dnia 12-08-2020

W czwartek, 6 sierpnia, pod lęborskim Starostwem zaparkował krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku. To kontynuacja trwającej współpracy pomiędzy RCK i Powiatem Lęborskim. Tym razem wśród krwiodawców znaleźli się również pracownicy urzędu.

czytaj więcej ...


Wszystkie aktualności

Copyright © Starostwo Powiatowe w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork