• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

3 listopada 2011r. w Starostwie Powiatowym w Lęborku odbyło się spotkanie organizacyjne ws. PoMorskiego Szlaku Kajakowego

W spotkaniu zorganizowanym przez Starostę Lęborskiego i Burmistrza Miasta Łeby wzięli udział przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, gmin, powiatów, organizacji turystycznych działających w pasie nadmorskim naszego województwa, a także m.in. Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Pan Tomasz Bobin oraz przedstawiciele Polskiego Związku Kajakowego, którzy ściśle z nami współpracują.

Spotkanie miało na celu zainteresowanie w/w podmiotów ideą PoMorskiego Szlaku Kajakowego. Zebranym gościom przedstawione zostały prezentacje dotyczące kajakarstwa morskiego, systemu kwalifikacji kajakarzy morskich oraz samej koncepcji PoMorskiego Szlaku Kajakowego.

W czasie dyskusji można było usłyszeć wyrazy podziwu i aprobaty ze strony zebranych gości w stosunku do koncepcji PoMorskiego Szlaku Kajakowego. Padły także liczne deklaracje o współpracy. 

Koncepcja PoMorskiego Szlaku Kajakowego zakłada oznakowanie i wypromowanie szlaku dla kajakarzy morskich wzdłuż wybrzeża woj. Pomorskiego. Wzdłuż całego szlaku mają powstać stanice, w których kajakarze będą mogli odpocząć i/lub przenocować. Dzięki ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym 24-25.09.2011r. w Łebie doszło do symbolicznego otwarcia i przepłynięcia PoMorskiego Szlaku Kajakowego w jego pierwotnym kształcie. Po wczorajszym spotkaniu idea ta będzie kontynuowana i poszerzana o kolejne samorządy w naszym województwie. Docelowo będziemy starać się zainteresować ideą PSM także sąsiednie województwa.