Zrób test na osteoporozę!

Fundacja MY Pacjenci we współpracy z Głosem Seniora prezentują spot dotyczący osteoporozy.

Spot można obejrzeć w Głos Seniora TV, telewizji internetowej dedykowanej seniorom:

https://www.youtube.com/watch?v=W0lITpdS2iM

 

Pacjenci nadal nie zgłaszają się na badania kontrolne czy badania profilaktyczne... To uboczny efekt pandemii - odzwyczailiśmy się od wizyt lekarskich, badań przypominamy, że choroby nie czekają na koniec pandemii, pracownicy ochrony zdrowia są zaszczepieni, placówki ochrony zdrowia są bezpieczne i dziś zwracamy uwagę na osteoporozę - prezentujemy nasz najnowszy spot zawierający adres strony www (www.kruchekosci.pl/zrob-test), gdzie możecie zrobić test ryzyka osteoporozy, wydrukować go i zabrać na wizytę do lekarza.

 

– W Polsce w populacji po 50. roku życia aż 2,1 mln osób choruje na osteoporozę, z czego większą część stanowią kobiety – ok. 1,7 mln. – informuje prof. dr hab. n. med. Ewa Marcinowska-Suchowierska, przewodnicząca Zespołu Ekspertów ds. Osteoporozy przy Narodowym Instytucie Geriatrii, Osteoporoza to niezwykle poważna choroba: nieleczona prowadzi do niepełnosprawności oraz znacząco zwiększa ryzyko śmierci.

 

– Osteoporoza, jak każda choroba przewlekła, wymaga stosowania się pacjenta do zaleceń lekarskich oraz zachowania ciągłości terapii. Nieprzestrzeganie zasad leczenia, brak ciągłości terapii skutkuje bowiem wzrostem ryzyka złamań i niesprawności funkcjonalnej, a także wzrostem śmiertelności – podkreśla prof. Marcinowska-Suchowierska.

 

Fundacja MY Pacjenci:

https://www.facebook.com/FundacjaMyPacjenci

https://mypacjenci.org/

 

Głos Seniora:

https://www.facebook.com/GlosSeniora

https://glosseniora.pl/

Zrób test na osteoporozę!