Uwaga! Zmiana sposobu informowania o COVID

Utworzono: 27-10-2020

Od dnia dzisiejszego, 27 października 2020 r. informacje dotyczące statystyk dotyczących liczby przypadków zachorowań oraz kwarantanny dostępne będą na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Od dnia 27.10.2020 zaprzestajemy publikowania na stronie internetowej Powiatu Lęborskiego danych statystycznych, dotyczących liczby osób w kwarantannie, potwierdzonych zakażeń oraz ozdrowień z podziałem na gminy Powiatu Lęborskiego. Ogólne dane dotyczące statystyk powiatu dostępne będą na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanepidu w Gdańsku. Brak uszczegółowień dotyczących poszczególnych gmin wynika z faktu konieczności skupienia się pracowników Sanepidu na ich podstawowych czynnościach, w tym na przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2, podejmowaniu działań zaradczych oraz na pozostałych czynnościach służby, które oprócz przeciwdziałania pandemii również jest ona zobowiązana codziennie wykonywać. Dane na stronie wojewódzkiego Sanepidu aktualizowane są codziennie i są dostępne pod następującym adresem:

http://www.wsse.gda.pl/informacje/319-raporty-dzienne-w-sprawie-koronawirusa-sars-cov-2

Oprócz codziennych danych statystycznych (możliwych również do pobrania w formacie pdf – przykład w załączniku), na stronie dostępne są również inne informacje dotyczące m.in. wykazu mobilnych punktów pobrań wymazów, funkcjonowania centrów testowych, okresowe raporty dotyczące SARS-CoV-2 na terenie województwa, zalecenia związane z koronawirusem oraz bieżące informacje o prawach i świadczeniach dla osób pozostających w kwarantannie, bądź izolacji.

Skupienie najważniejszych informacji na jednej stronie internetowej ma na celu usprawnienie pracy służb sanitarnych i zebranie wszelkiej niezbędnej i rzetelnej wiedzy w zakresie pandemii w jednym ogólnie dostępnym miejscu.

 

Uwaga! Zmiana sposobu