• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Droga do samodzielności

Spotkanie w ramach Biura Mentoringu – czerwiec 2015

Spotkanie Grupy Wsparcia w ramach Biura Mentoringu – najbliższe spotkanie 20 czerwca 2015 roku o godz. 11:00 w siedzibie Stowarzyszenia EDUQ przy ul. Krzywoustego 1 (budynek dawnego ZWARU), w sali nr 128-129.

Zakończenie szkolenia dla Mentorów

W dniu 31 maja 2015 roku zakończone zostało szkolenie dla dziewięciu Mentorów z województwa pomorskiego z zakresu usług Biura Mentoringu. Szkolenie w wymiarze 72 godzin miało na celu profesjonalne przygotowanie konkretnych osób do prowadzenia mentoringu i wyzwań z nim związanych.

Konferencja regionalna w Łebie

Dnia 19 maja 2015 r. o godz. 10:00 w Hotelu Łeba, odbyła się konferencja regionalna w ramach projektu innowacyjnego testującego „Droga do samodzielności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Seminarium w Pruszczu Gdańskim
Seminarium w Pruszczu Gdańskim
– ostatnie z cyklu seminariów upowszechniających na terenie województwa pomorskiego
Seminarium upowszechniające w Kościerzynie

W dniu 8 maja o godz. 10:00 w Hotelu Bazuny w Kościerzynie, odbyło się seminarium upowszechniające wypracowany w ramach projektu „Droga do samodzielności” model pomocy osobom opuszczającym pieczę zastępczą jakim jest: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi”.

Seminarium upowszechniające w Gdyni

W dniu 27 kwietnia o godz. 10:00 w Hotelu Hotton w Gdyni, odbyło się kolejne seminarium upowszechniające wypracowany w ramach projektu „Droga do samodzielności”

Seminarium upowszechniające w Bytowie

W dniu 22 kwietnia o godz. 10:00 w Centrum Ułan Spa w Bytowie, odbyło się seminarium upowszechniające wypracowany w ramach projektu „Droga do samodzielności” model pomocy osobom opuszczającym pieczę zastępczą.

Spotkanie w ramach Biura Mentoringu – maj 2015

Spotkanie Grupy Wsparcia w ramach Biura Mentoringu – najbliższe spotkanie 23 maja 2015 roku o godz. 11:00 w siedzibie Stowarzyszenia EDUQ przy ul. Krzywoustego 1 (budynek dawnego ZWARU), w sali nr 128-129.

Zaproszenie na konferencję w Łebie

Starostwo Powiatowe w Lęborku serdecznie zaprasza na konferencję w ramach projektu „Droga do samodzielności”, która odbędzie się 19 maja 2015 roku o godz. 10:00, w Hotelu Łeba przy ul. Nadmorskiej 9b w Łebie.

Seminarium upowszechniające w Tczewie

W dniu 17 kwietnia o godz. 10:00 w Hotelu Carina w Tczewie, odbyło się pierwsze z cyklu seminariów na terenie województwa pomorskiego organizowanych w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”.

Seminaria w ramach lęborskiej innowacji

Powiat Lęborski ma zaszczyt zaprosić na seminarium upowszechniająco – włączające organizowane w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII „Promocja integracji społecznej”, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.2 Wsparcie ekonomii społecznej).

Spotkanie w ramach Biura Mentoringu – kwiecień 2015

Spotkanie członków Biura Mentoringu – zawsze w trzecią sobotę miesiąca – najbliższe spotkanie 18 kwietnia 2015 roku o godz. 11:00.

Spotkanie informacyjne w Słupsku

Dnia 24 marca o godz. 12.00 w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu spotkań informacyjno - promocyjnych na terenie województwa pomorskiego organizowanych w ramach projektu „Droga do samodzielności.”

Spotkanie w ramach Biura Mentoringu – marzec 2015

Spotkanie członków Biura Mentoringu – zawsze w trzecią sobotę miesiąca – najbliższe spotkanie 21 marca 2015 roku o godz. 11:00.

Publikacja upowszechniająca produkt finalny

Starostwo Powiatowe w Lęborku, jako realizator projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego informuje o wydaniu publikacji wraz z płytą CD i instrukcją stosowania.

Spotkanie w ramach Biura Mentoringu – luty 2015

Spotkanie członków Biura Mentoringu – zawsze w trzecią sobotę miesiąca – najbliższe spotkanie 21 lutego 2015 roku o godz. 11:00.

Spotkanie informacyjne w Sopocie

w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie informacyjne w Gdyni

w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie informacyjne w Gdańsku

w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Przedłużenie rekrutacji na szkolenie dla mentorów

Zawiadomienie Starosty Lęborskiego z dnia 30 stycznia 2015 r. dotyczące przedłużenia terminu składania dokumentów rekrutacyjnych na szkolenie dla przyszłych Mentorów w ramach projektu innowacyjnego testującego „Droga do samodzielności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

ROZPOCZĘCIE REKRUTACJI NA SZKOLENIE DLA MENTORÓW Z ZAKRESU USŁUG BIURA MENTORINGU

Powiat Lęborski jako Beneficjent projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, ma zaszczyt zawiadomić o rozpoczęciu rekrutacji uczestników na szkolenie dla mentorów z zakresu usług Biura Mentoringu.

Planowane spotkania Grupy Wsparcia w ramach Biura Mentoringu – styczeń 2015

Spotkanie Grupy Wsparcia w ramach Biura Mentoringu – zawsze w trzecią sobotę miesiąca – najbliższe spotkanie 17 stycznia 2014 roku o godz. 11:00 w siedzibie Stowarzyszenia EDUQ przy ul. Krzywoustego 1 (budynek dawnego ZWARU), w sali nr 128-129.

Walidacja produktu finalnego

W dniu 30 września 2014r. Starostwo Powiatowe w Lęborku, jako realizator projektu innowacyjnego testującego złożyło w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego dokumenty tj. Produkt finalny pn. „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” wraz z wymaganymi załącznikami, m.in. z opisem produktu finalnego, instrukcją stosowania, strategią. Złożone dokumenty były przedmiotem walidacji tj. oceny realizowanego projektu pod kątem innowacyjności, trafności i użyteczności wypracowanego produktu finalnego, która odbyła się 3 listopada 2014r.

Spotkanie informacyjne w Bytowie

W dniu 15 grudnia o godz. 11:00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie informacyjne w Kwidzynie

Dnia 8 grudnia o godz. 11:30 w Starostwie Powiatowym w Kwidzynie, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie informacyjne w Pucku

Dnia 17 października o godz. 10:00 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Planowane spotkanie w ramach Grupy Wsparcia - grudzień

Spotkanie Grupy Wsparcia w ramach Biura Mentoringu – zawsze w trzecią sobotę miesiąca – najbliższe spotkanie 20 grudnia 2014 roku o godz. 11:00 w siedzibie Stowarzyszenia EDUQ przy ul. Krzywoustego 1 (budynek dawnego ZWARU), w sali nr 128-129.

Spotkanie Grupy Wsparcia w Runowie

W dniu 15 listopada 2014 roku (sobota) w godzinach od 9:45-16:00 w Fundacji „Bocianie gniazdo w Runowie” odbyło się Spotkanie Grupy Wsparcia w ramach Biura Mentoringu.

Spotkanie informacyjne w Tczewie

Dnia 28 października o godz. 10:00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”.

Spotkanie informacyjne w Człuchowie

Dnia 27 października o godz. 11:00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Człuchowie, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”.

Targi „W Kręgu Innowacji”

Dnia 16 października 2014 roku w Warszawie odbyły się targi wystawiennicze pn. „W kręgu innowacji”, zorganizowane przez Krajową Instytucję Wspomagającą. Jednym z celów targów była prezentacja i popularyzacja wypracowanych w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki nowych sposobów rozwiązywania problemów polityki społecznej.

Spotkanie Grupy Wsparcia w ramach Biura Mentoringu – listopad 2014

zawsze w trzecią sobotę miesiąca – najbliższe 15 listopada 2014 roku (sobota) odbędzie się w Fundacji „Bocianie gniazdo w Runowie” między godzinami od 9:30 - 16:00

Spotkanie informacyjne w Słupsku

Odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi”

Spotkanie informacyjne w Kościerzynie

W dniu 30 września o godz. 10:00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie informacyjne w Chojnicach

Dnia 29 września o godz. 11:00 w Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowym w Chojnicach, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie Grupy Wsparcia w ramach Biura Mentoringu – październik 2014

Spotkanie Grupy Wsparcia w ramach Biura Mentoringu – zawsze w trzecią sobotę miesiąca – najbliższe spotkanie 18 października 2014 roku (sobota) o godz. 16:00 w Baszcie 32 przy skrzyżowaniu ulic Reja i Korczaka

Spotkanie informacyjne w Sztumie

W dniu 22 września o godz. 11:30 w Sali Kominkowej na terenie szpitala w Sztumie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie informacyjne w Nowym Dworze Gdańskim

Dnia 16 września o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie informacyjne w Malborku

W dniu 15 września o godz. 11:00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie informacyjne w Pruszczu Gdańskim

W dniu 9 września o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie Grupy Wsparcia w ramach Biura Mentoringu – wrzesień 2014

zawsze w trzecią sobotę miesiąca – najbliższe spotkanie 20 września 2014 roku o godz. 11:00 w siedzibie Stowarzyszenia EDUQ przy ul. Krzywoustego 1 (budynek dawnego ZWARU), w sali nr 128-129.

Planowane spotkania informacyjne w miesiącu wrześniu 2014 r

W miesiącu wrześniu 2014 roku, w trakcie etapu upowszechniania wypracowanego produktu finalnego pn. „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” opracowanego w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności” planuje się następujące spotkania informacyjne:

Konsultacje z grupami docelowymi

W dniu 29.08.2014 roku w Starostwie Powiatowym w Lęborku odbyły się konsultacje z grupami docelowymi w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Debata upowszechniająco – włączająca

W dniu 27.08.2014 roku w Starostwie Powiatowym w Lęborku odbyła się debata upowszechniająco – włączająca w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spotkanie informacyjne w Kartuzach

W dniu 31 lipca o godz. 11:00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie informacyjne w Wejherowie

W dniu 28 lipca o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi”. Produkt został opracowany w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”

Spotkanie informacyjne w Starogardzie Gdańskim

W dniu 9 lipca o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące produktu finalnego: „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi”

Targi Ekonomii Społecznej

Dnia 14 maja 2014 roku, w trakcie etapu upowszechniania opracowanego produktu finalnego pn. „Kompleksowy program nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej – usamodzielnianymi” wypracowanego w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności”, kadra realizująca projekt wzięła udział w targach Ekonomii Społecznej w Słupsku.

KONSULTACJE Z GRUPAMI DOCELOWYMI

które odbędą się w dniu 29 sierpnia 2014 roku o godzinie 11:00 w sali nr 13 Starostwa Powiatowego w Lęborku, ul. Czołgistów 5.

REALIZACJA TALONÓW KARIERY

W dniu 10 stycznia na podstawie Uchwały nr 320/2014 przyjęto Regulamin odbywania szkoleń, kursów i staży w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. „Droga do samodzielności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spotkanie podsumowujące realizację zajęć indywidualnych.

Projekt innowacyjny testujący pn. „Droga do samodzielności” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.2 Wsparcie ekonomii społecznej).

Zakończenie szkolenia dla 2 mentorów w wymiarze 72 godzin z zakresu usług Biura Mentoringu.

Szkolenie trwało od 20 września 2013r. do 30 września 2013r. W tym czasie 2 Mentorki odbyły 72 godziny zajęć, które mają pomóc im bardziej efektywnie i skutecznie pomóc osobom usamodzielnianym

Zakończenie szkolenia dla pracowników Instytucji Integracji Społecznej z zakresu nowoczesnych i skutecznych metod pracy, efektywnie zwiększających aktywność zawodową i społeczną osób usamodzielnianych

Szkolenie trwało od 19 września 2013r. do 23 października 2013r. W tym czasie 9 pracowników Instytucji Integracji Społecznej odbyło 80 godzin zajęć, które mają pomóc im bardziej efektywnie i skutecznie pomagać osobom usamodzielnianym

Spotkanie z dnia 22 sierpnia 2013

Projekt innowacyjny testujący pn. „Droga do samodzielności” W dniu 22 sierpnia 2013r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Ośrodków Pomocy Społecznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie dotyczące rekrutacji odbiorców - osób usamodzielnianych, bezpośrednich odbiorców wsparcia w ramach Biura Mentoringu

Rekrutacja odbiorców - osób usamodzielnianych, bezpośrednich odbiorców wsparcia w ramach Biura Mentoringu

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach oferowanych przez Biuro Mentoringu prowadzonych zgodnie ze Strategią wdrażania projektu innowacyjnego testującego „Droga do samodzielności”

Rekrutacja użytkowników - pracowników Instytucji Integracji Społecznej
Rekrutacja użytkowników - pracowników Instytucji Integracji Społecznej do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu kompleksowego, innowacyjnego programu nowych metod i form pracy oraz działania z osobami opuszczającymi opiekę zastępczą.
Zaproszenie na Targi Innowacji w Gdańsku w dniu 6 czerwca 2013 r.

Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego ma zaszczyt zaprosić na Targi Innowacji czyli przegląd projektów innowacyjnych POKL w kontekście Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020 poświęcone zagadnieniom projektów innowacyjnych zrealizowanych w perspektywie finansowej 2007-2013 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie pomorskim.

Zakończono pierwszy etap projektu pn. „Droga do samodzielności”
Do pobrania dokumenty stworzone w ramach pierwszego etapu, m.in. Strategia wdrażania projektu innowacyjnego testującego Na niniejszej stronie umieszczone zostały wypracowane dokumenty, m.in. Strategia wdrażania projektu innowacyjnego testującego wraz z załącznikami
Konsultacje „Strategii wdrażania projektu innowacyjnego testującego” pn. „Droga do samodzielności”

Dobiega końca pierwszy etap realizacji projektu „Droga do samodzielności”. W związku z tym zapraszamy osoby chętne do konsultacji stworzonych dokumentów:

Droga do samodzielności

W projekcie zaplanowano działania mające pobudzić usamodzielnianych do aktywności, przeciwdziałać biernemu pozostawaniu klientem pomocy społecznej poprzez wypracowanie kompleksowego programu nowych form i metod pracy i zastosowanie go w praktyce.