Bezpłatny Transport Door-To-Door

Minął już czas letni, przed nami jesień, która kojarzy się z pogorszeniem warunków atmosferycznych oraz wzmożonym okresem zachorowań.

Warto zatroszczyć się o swoje zdrowie, dlatego przypominamy o możliwości skorzystania
z darmowego transportu door-to-door w dotarciu np. do punktów świadczących usługi szczepień przeciwko COVID-19, na rehabilitację, do lekarza itp.

Zapraszamy mieszkańców powiatu lęborskiego do korzystania z darmowego transportu na terenie województwa pomorskiego również w celu aktywizacji społecznej, zawodowej oraz edukacyjnej. Korzystająca z usługi osoba zostanie odebrana z domu, zawieziona w miejsce docelowe i odwieziona do domu.

Osobom niesamodzielnym w trakcie transportu może towarzyszyć /bezpłatnie/ opiekun transportu lub opiekun własny po wcześniejszym zgłoszeniu potrzeby takiej osoby.

 

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku – 12 godzin dziennie. Realizujemy
w uzasadnionych przypadkach przejazdy (poza oficjalnymi świętami), także w soboty
i niedziele.

 

Wystarczy zadzwonić numer telefonu komórkowego 720 820 006

Możliwy jest kontakt przez sms, a także w formie elektronicznej za pomocą formularza zgłoszeniowego przesłanego na adres e-mail: doortodoor@starostwolebork.pl, istnieje również możliwość złożenia prostego pisma (formularza) oraz zamówienia usługi osobiście
 w Starostwie Powiatowym w Lęborku.

Dyżur pod wyżej wskazanym numerem telefonu będzie pełnić pracownik w następujące dni tygodnia: od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy Urzędu Starostwa Powiatowego
w Lęborku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ USŁUGI

Projekt pn. „Aktywizacja społeczno – zawodowa osób z potrzebą wsparcia w zakresie usług transportowych door-to-door z terenu powiatu lęborskiego” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Cel projektu: aktywizacja społeczno-zawodowa osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności w oparciu o kompleksową usługę indywidualnego transportu door to door.

Całkowita wartość projektu wynosi: 602 024,50 PLN

Dofinansowanie ze środków UE: 507 386,25 PLN

Okres realizacji projektu: 01.09.2021r. do 28.02.2023 r.

Bezpłatny Transport