Door to door - Jedziemy dalej!!!

Szanowni mieszkańcy powiatu lęborskiego.

Decyzją Zarządu Powiatu Lęborskiego z dnia 31.01.2024 r. nastąpiło przedłużenie okresu trwałości projektu „Aktywizacja społeczno– zawodowa osób z potrzebą wsparcia w zakresie usług transportowych door-to-door z terenu powiatu lęborskiego. Będzie on obowiązywać do końca maja 2024 roku.

Przypominamy, że wyjazdy należy rezerwować  przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem i nie dalej niż na następny miesiąc. Im większe wyprzedzenie czasowe, tym większa szansa na termin przejazdu.
Cel podróży musi znajdować się na terenie województwa pomorskiego. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaznaczamy, że korzystać z usługi można nie tylko w celach zdrowotnych, ale również aktywizacji społecznej (np. wizyta w teatrze), zawodowej (np. transport do Powiatowego Urzędu Pracy) i edukacyjnej (np. przejazdy związane m.in. ze wzrostem poziomu wykształcenia). Uzasadnieniem skorzystania z przejazdu jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności, jak i tymczasowego lub trwałego schorzenia utrudniającego samodzielne poruszanie się (np. złamana noga, chroniczne bóle kręgosłupa).

Osobom niesamodzielnym w trakcie transportu może towarzyszyć (bezpłatnie) asystent/opiekun transportu lub opiekun własny, po wcześniejszym zgłoszeniu potrzeby takiej osoby.

Na wyposażeniu pojazdu znajduje się wózek dla osób z niepełnosprawnościami – w razie konieczności przewiezienia Państwa do i z samochodu.

UWAGA: Usługi transportowe door-to-door nie mogą zastępować transportu sanitarnego/medycznego i nie mogą dotyczyć osób leżących!

Jak zawsze czekamy na Państwa telefony pod numerem 720 820 006, od poniedziałku do piątku
w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Lęborku.

Zapraszamy do korzystania z darmowego transportu door-to-door

 

Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie świadczenia usługi indywidualnego transportu door-to-door do pobrania pod linkiem.