Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji dotyczącej dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb regionalnego rynku pracy w ramach projektu „Kształcenie ustawiczne przepustką do lepszego jutra”

Konferencja odbędzie się w dniu 28 maja 2012 roku o godzinie 10:00 w Starostwie Powiatowym w Lęborku (sala nr 13)

Gości konferencji przywita Starosta Lęborski – Wiktor Tyburski. Tematy, które będą omawiane podczas konferencji to:

  1. Oferta edukacyjna Powiatowego Centrum Edukacyjnego – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku 
  2. Sytuacja na rynku pracy powiatu lęborskiego 
  3. Monitoring potrzeb oraz rozszerzenie lub dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb regionalnego i lokalnego rynku pracy – wstępne wyniki przeprowadzonych badań
  4. Wybieram rzemiosło – Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku
  5. Działalność Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Udział w konferencji jest bezpłatny

Chętnych do udziału w konferencji zapraszamy do zgłoszenia uczestnictwa pod numer tel. 59 8632-859, liczba miejsc ograniczona. 

Konferencja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Krótka informacja o badaniach potrzeb edukacyjnych dorosłych w powiecie lęborskim w powiązaniu z lokalnym i regionalnym rynkiem pracy - monitoring kształcenia ustawicznego służący wprowadzeniu zmian /modyfikacji kierunków kształcenia

Jednym z zadań projektowych jest monitorowanie potrzeb oraz rozszerzenie/dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb regionalnego i lokalnego rynku pracy – zlecenie opracowania badania rynku pracy i rynku edukacyjnego. Zadanie to zostało zamieszczone w projekcie ze względu na drastycznie zmniejszającą się z roku na rok liczbę uczniów w szkołach dla dorosłych prowadzonych przez szkoły publiczne podlegające Powiatowi Lęborskiemu, w tym także Powiatowego Centrum Edukacyjnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku. W związku z powyższym dostrzega się konieczność monitorowania potrzeb na rynku pracy oraz wykorzystania badań do wprowadzenia zmian/modyfikacji kierunków kształcenia.Przeprowadzony monitoring, badania, analizy i rekomendacje posłużą przede wszystkim do wprowadzenia zmian/modyfikacji kierunków kształcenia oraz wzrostu wiedzy z zakresu potrzeb edukacyjnych dorosłych w powiecie lęborskim, edukacji ustawicznej, potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy, a także zwiększenia świadomości co do możliwości podjęcia formalnego kształcenia wśród dorosłych mieszkańców regionu.

Badanie zrealizowane będzie w 2 etapach:

I etap:

Przeprowadzenie analizy danych aktualnych/zastanych w zakresie sytuacji gospodarczej i rynku pracy, z identyfikacją zmian oraz oferty szkół dla dorosłych i placówek kształcenia ustawicznego, praktycznego.

Analiza desk research – opracowanie w załączeniu do pobrania

II etap:

Efektem realizacji etapu II będzie wypracowanie i przygotowanie dokumentu – raportu, podsumowującego przeprowadzone badania ilościowe i jakościowe, opis zastosowanej metodologii oraz analizy, a także zawierającego model cyklicznych badań monitorujących potrzeby edukacyjne dorosłych w powiązaniu z rynkiem pracy oraz rekomendacje o charakterze diagnostycznym i prognostycznym, dotyczące dostosowania oferty edukacyjnej w ramach kształcenia ustawicznego do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy. 

W chwili obecnej trwają ostatnie badania jakościowe i ilościowe – wstępne wyniki przeprowadzonych badań przedstawione zostaną na konferencji przez przedstawiciela firmy badawczej Lokalne Badania Społeczne z Warszawy.